Univerzálne cesto bez vajec

  (5 / 5)

  Každej žene, ktorá rada poteší maškrtné jazýčky vo svojej domácnosti iste dobre padne poznať recept na univerzálne cesto. Pripravte si z neho lahodné rožteky alebo iné pečivo, ktoré je krehké a nesmierne jemné. Pripravené ho máte len za 10 minút! Na tento recept nedám dopustiť.

  Extra rýchla príprava a zopár bežných surovín, no výsledok je famózny! Lahodné cesto, ktoré môžete využiť pri pečení rôznych sladkých ale i slaných maškŕt. Pripravte si plnené mäsové taštičky alebo klasický makový závin. Recept si iste starostlivo odložte, oddnes sa stane pokladom vašej knihy receptov.

  Budeme potrebovať:

  4 šálky hladkej múky

  2 polievkové lyžice cukru

  1/2 polievkovej lyžice soli

  2 polievkové lyžice oleja

  500 ml mlieka

  11 g sušeného droždia

  Postup:

  Najprv si zmiešame suché ingrediencie. Do misy dáme preosiatu múku, cukor, soľ a droždie a všetko dobre zamiešame. Na záver pridáme olej a mlieko a vymiesime homogénnu zmes. Takto vymiesené cesto potom dáme do chladničky, prikryté fóliou. Cesto by malo ideálne odstáť jednu až dve hodiny. Potom ho rozvaľkáme a pripravujeme pečivo podľa svojej chuti. Môžeme ho natrieť makom, orechmi alebo džemom či tvarohom a zrolovať do tvaru rožkov. Skvelý nápad je i plnená kapsa s mletým mäsom. Deťom iste zachutí taštička so syrom a párkom. Fantázii sa medze nekladú. Pripravené cesto s náplňou následne pečieme na vymastenom plechu, pokiaľ nezíska červeno-zlatistú „kôrku“.

  Prajeme vám dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (Jana L)

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x