Voňavá cesnačka s muškátovým orieškom

  Loading...
  (4 / 5)

  Muškátový oriešok je presne tá ingrediencia, s ktorou sa neradno zahrávať. My sa s ňou však zahrávať nebudeme, pretože ideme na istotu. Táto fantastická cesnačka, v ktorej pocítite vylúhovaný muškátový oriešok opantá vaše zmysly.

  Hovorí sa, že láska ide cez žalúdok a ak je jedlo voňavé platí to dvojnásobne. V prípade tejto krémovej polievky z medvedieho cesnaku to platí dvojnásobne. Nielenže je zdravá, ale aj krásne aromatická. Nebojte sa, že vám bude celý dom smrdieť po cesnaku. Muškátový oriešok z cesnakovej vône spraví niečo oveľa lepšie.

  Budete potrebovať:

  400g medvedieho cesnaku

  6 PL ovsených vločiek (najlepšie podrvené)

  2 stredne veľké cibule

  1 strúčik cesnaku

  500 vody

  1 zeleninový bujón

  100ml šľahačkovej smotany

  soľ a korenie podľa chuti

  1 KL muškátového orieška

  Postup prípravy:

  V hrnci rozohrejte maslo, pridajte nakrájanú cibuľku nadrobno a pretlačený strúčik cesnaku. Medvedí cesnak medzitým premyte a nakrájajte na menšie kúsky a vhoďte k cibuli a cesnaku. Nechajte podusiť aspoň 1-2 minúty, potom zalejte vodou a pridajte bujón. Keď je voda teplá, pridajte soľ, korenie a muškátový oriešok. Priveďte do varu a potom pomixujte ponorným mixérom. Pridajte šľahačkovú smotanu a ovsené vločky. Nechajte prevrieť, aby sa vločky rozpadli a polievku zahustili. Prajeme dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), nosalty.hu

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x